Redaktoru vēstule mazās avenes lielajai avenei (jeb mammai)

Mīļās, jaukās mazo aveņu mammas, vecmāmiņas, tēti — vai arī jums sanāk pārlapot Aveni, kad meitenes to nolikušas maliņā? Ja tomēr neizdodas un Avenes garšas nianses vēl nav nācies izbaudīt (kas ir visnotaļ saprotami), šajā vēstulē vēlos īsi, burtiski garāmejot, ieskicēt galvenās vērtības, saskaņā ar kurām mūsu komanda veido šo žurnāliņu, un to, kāpēc man pašai ir milzu gandarījums to darīt.

Nenoliedzami, ikvienu mūsdienu meiteni lielākā vai mazākā mērā interesē visas tās popsīgās tēmas, kas saistītas ar izskatu, modi, slavenībām, gadžetiem, tendencēm un skaistām bildēm — bez tām nav iespējams veidot meiteņu dzīvesstila žurnālu. Tomēr bez dziļākas vērtības, kas to visu caurvij un satur kopā, arī nav jēgas. Un mūsu gadījumā šī vērtība ir cilvēcība — labsirdība, cieņa pret citiem, līdzjūtība un spēja uzticēties, labestība, izpalīdzība, arī pieticība, godīgums, sirsnība.

Avenei cilvēcība nozīmē labvēlīgu attieksmi pret cilvēkiem un pasauli kopumā. Mums svarīga ir spēja sajust otru cilvēku, viņa iekšējo pasauli, intereses un cerības. Mums cilvēcība ir gatavība bez atskatīšanās doties palīgā, kad tas nepieciešams. Tā ir prasme pamanīt pozitīvās iezīmes ikvienā cilvēkā, spēja nenosodīt, izprast un piedot citiem viņu kļūdas. Cilvēcība dod iespēju pamanīt labāko, novēršot uzmanību no sliktākā, tā kultivē pārliecību pašam par saviem spēkiem un spēju uzticēties dzīvei, dodot cerību ne tikai par gaišu nākotni sev, bet arī apkārtējiem. Cilvēcība dod ticību tam, ka ikvienam pienākas vēl viena iespēja.

Jā, tieši cilvēcība ir vērtība, ko pirmām kārtām vēlamies nodot savām lasītājām, sekotājām sociālajos tīklos, meitenēm, kas iesaistās mūsu rīkotajās nodarbībās, nometnēs, — dzīvot tā, lai ar katru manu vārdu un rīcību pasaulē vairotos Labais. Tas ir mūsu katra personīgais un arī visu kopīgais dzīvošanas spēks, un man ir aizdomas, ka Avenes meitenes to ļoti labi zina. Jūt.

Tāpēc paldies jums, mammas, tēti, vecmāmiņas, vectētiņi, par uzticēšanos mums un jūsu galveno komplimentu, ko izsakāt bez vārdiem ikreiz, kad atverat maciņu un iegādājaties žurnālu savam lolojumam. Mēs centīsimies attaisnot jūsu un meiteņu cerības arī turpmāk!

 

Mīlestībā un pateicībā,

redaktores Sanda, Kristīne un visa Avenes komanda


Pirkumu grozs